W IV numerze kwartalnika NORMA BHP ukazał się artykuł o naszej firmie

E-learning zmusza do działania

E-learning niewątpliwie posiada wiele zalet. Uczestnik szkolenia bhp dopasowuje czas, tempo i miejsce nauki do własnych możliwości (z wyjątkiem szkoleń bhp przeprowadzanych w zorganizowanych przez pracodawcę miejscach). E-learning zmusza do działania, poszukiwania wiedzy - nie jest ona bowiem przekazywana przez szkoleniowca. 
Uczestnik może sam wybrać dogodną porę nauki, czas jej trwania i materiał, z którym się zapozna. Jest to dużo bardziej korzystne niż konieczność nauki przez 8h w sali szkoleniowej.

Szkolenia bhp z wykorzystaniem e-learningu

Szkolenia on-line trwają ok. 3 godzin, są w pełni multimedialne (z lektorem), posiadają liczne quizy, które pozwalają kursantowi usystematyzować zdobytą wiedzę. Nasze szkolenia mają także leksykon z ważnymi definicjami z branży bhp. Zawiera on ponad 140 pojęć. Szkolenia składają się z 7 lub 8 modułów tematycznych. Omawiamy w nich prawo pracy, wypadki przy pracy, ergonomię, pierwszą pomoc, czynniki szkodliwe i uciążliwe w środowisku pracy oraz ochronę przeciwpożarową. W każdej chwili pracownik może zakończyć szkolenie, a następnie za kilka dni otworzyć je na tym samym slajdzie, na którym zakończył. W każdej chwili może poradzić się specjalisty ds. bhp, poprzez ikonę e-mail, gdzie może zredagować korespondencję - mówi Łukasz Greger z firmy LEARN BHP.

E-learning obniża koszty szkolenia bhp

E-learning jest również tańszą formą nauczania (a często nawet darmową, np. Akademia PARP). Nie musimy opłacać wykładowcy, druku materiałów, sali szkoleniowej czy cateringu. Wiele firm jest w stanie stworzyć szkolenie dopasowane do wymagań firmy, są one również regularnie aktualizowane.

Ta forma zdobywania wiedzy oferuje nam również nowoczesną i atrakcyjną formę nauki, w której wykorzystuje się multimedia. Łukasz Greger podkreśla również inne zalety: Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Dom Szkoleń i Doradztwa oraz Instytut Psychologii UJ, poszczególne cechy platformy e-learningowej mogą mieć znaczący wpływ na kształtowanie motywacji wewnętrznej kursantów. Wśród nich uczestnicy badania wymienili: przydatność kursu, łatwość korzystania, autonomię działania. Wysoko ocenione zostały także charakterystyczne cechy e-learningu - fabularyzowana treść oraz animowana forma. Z punktu widzenia użytkownika końcowego platforma e-learningowa zapewnia efektywny sposób dostępu do treści edukacyjnych z możliwością łatwego potwierdzenia zdobytej wiedzy. Posiada ona możliwość sprawdzania czasu spędzonego na platformie przez kursanta oraz procentowy wynik szkolenia bhp.

media-o-nas.jpg